MOZAIKA | NASZ ZESPÓŁ
201
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-201,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode_popup_menu_push_text_top,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

NASZ ZESPÓŁ

Małgorzata Kijak

Dyrektorka Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mozaika. Z wykształcenia architektka, współtworzy Stowarzyszenie Kobieteria, pracowała w Ośrodku Wspierania Organizacji Pozarządowych, Akademii Plus 50, trenerka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, fanka eksplorowania Świata na wiele sposobów, członkini zarządu Fundacji Gra w Klasy, mama Leopolda i Bianki.

Adrianna Naruk

Wykładowczyni filologii francuskiej, prowadzi Pracownię Relacji Skontaktowani, członkini zarządu Fundacji Gra w Klasy, mama Gustawa i Alicji.

Magdalena Polak

Prezeska Fundacji Gra w Klasy. Zaangażowana w powstanie i prowadzenie Przedszkola Paprotka, nauczycielka angielskiego, założyła Klub Mam w Białymstoku. Mama Filipa, Tymona i Kuby. Lubi być blisko natury.

Iwona Przybyszewska

Zawiadująca Mozaikowym biurem.Z wykształcenia nauczyciel biologii. Absolwentka University of Cambridge oraz studiów podyplomowych z autyzmu i oligofrenopedagogiki. Mama Gerarda i Arnolda.

Monika Kępczyńska

Nauczycielka nauczania początkowego, przez wiele lat związana z Bebe – Akademią Twórczego Rozwoju, tworzy mydła i inne kosmetyki naturalne, prowadzi autorskie warsztaty twórcze dla dzieci, entuzjastka empatycznej komunikacji (NVC), mama Tymona i Nataszy.

Jolanta Topolska

Nauczycielka nauczania początkowego (klasa 2-3 ), pasjonatka pedagogiki Montessori, magister biotechnologii na Wydziale Biologii i Nauki o Ziemi na UMCS, zainteresowana medycyną naturalną i ziołolecznictwem, mama Zuzi.

Urszula Adamska

Nauczycielka języka polskiego oraz wychowawczyni klasy 4-6. Absolwentka Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Do jej zainteresowań literaturoznawczych należą: postać kobiety w kulturze i literaturze polskiej; młodopolska cyganeria artystyczna; krótkie formy narracyjne w literaturze Młodej Polski; satyryczne gatunki literackie (humoreska); literatura dla dzieci i o dzieciach; polska teoria, historia oraz krytyka filmu i teatru; historia, działalność, współzawodnictwo warszawskich teatrzyków, operetek oraz kabaretów na przestrzeni trzydziestu lat – od 1909 do 1939 r. Pasjami czyta wszystko co z górami związane. W wolnych chwilach wielbicielka kina i muzyki.

Kinga Szmigulska

Muzyk i mama. Absolwentka Akademii muzycznej w Łodzi i w Krakowie; solistka Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku – oboistka; miłośniczka sztuk wszelakich z muzyką na czele, dzieci i ich fantastycznego świata; wegetarianka; wielbicielka kreatywności i niespożytej energii; pedagog muzyczny.

Katarzyna Jacewicz

Nauczycielka angielskiego (klasa 4-6) i francuskiego,  pasjonatka wszelkich żywych stworzeń, posiadaczką 4  kotów i stada rybek, w wolnych chwilach, jak koty pozwolą, ręką dzieła wykonuje- szydełko, druty itd. Wielbicielka książek.

Agnieszka Kulfan-Płońska

Nauczycielka angielskiego w klasach 1-3.

język hiszpański (poszukujemy nauczyciela)

Tutaj znajdzie się opis.

Elżbieta Chowańska

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku o kierunku: Matematyka. Przez wiele lat pracowała jako edukator dziecięcy w świetlicy socjoterapeutycznej, od paru lat nauczyciel matematyki pełną gębą, kocha pracę z dziećmi i młodzieżą, stara się każdego ucznia zarazić pasją i chęcią do nauki matematyki. Prowadziła zajęcia W.Sherborne dla najmłodszych pociech oraz pomagała w prowadzeniu zajęć przedszkolnych w języku angielskim dla pięciolatków. Uwielbia literaturę i filmy fantasy oraz science-fiction. Gdy tylko ma okazję, chętnie wyjeżdża w podróże małe i duże przy dobrej muzyce rockowej, mama Oli.

Agnieszka Baranowska

Nauczycielka historii i geografii. Absolwentka Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB oraz Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW. Zainteresowana genealogią, kartografią oraz historią życia codziennego i regionu. Wolontariuszka programów i akcji edukacyjnych. Miłośniczka podróży i kotów.

Łukasz Dondziło

Nauczyciel WF-u w klasie 4-5. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jest trenerem pływania i crossfit. Po wieloletnim pobycie za granicą chciał spróbować swoich sił w rodzimym mieście i podzielić się zdobytą wiedzą. Oprócz sportu interesuje się historią i wszystkim, co jest związane z człowiekiem.

Magda Sokołowska

Nauczycielka Plastyki Mozaikowych starszaków. Od siedmiu lat nauczycielka przedszkolna. Absolwentka Pedagogiki oraz Kulturoznawstwa o specjalności Krytyk Sztuki oraz Projektowania Graficznego na Politechnice Białostockiej. Pedagog specjalny. Prowadzi kreatywne warsztaty metodą Sensoplastyki, jest również Trenerem Kreatywnego Wczesnego Rozwoju. Wciąż poszukuje nowych metod aktywizujących oraz wspierających rozwój dzieci oraz dorosłych opierających się o twórcze kreatywne działania. Zainteresowana edukacją outdoorowa. Mama Roberta.

Marek Bagiński

Tutaj znajdzie się opis.

Radek Kamiński

Mozaikowy pan świetlik.

Agnieszka Kozioł

Trenerka personalna, fitness i pilates. Działaczka Kobieteryjna, przez wiele lat prowadziła zajęcia z dziećmi w Centrum Kreatywności Bebe, mama 3 wspaniałych synów, szczęśliwa żona.  Towarzyszy dzieciom w czasie świetlicowym.

Justyna Komosa

Wiecznie uśmiechnięta z głową pełnych ciekawych, nietradycyjnych pomysłów. Towarzyszy dzieciom podczas zajęć świetlicowych.

WSPÓŁPRACA

 

Zapraszamy do współpracy kreatywnych, otwartych pedagogów, poszukujących miejsca, gdzie będą mogli realizować autorskie pomysły, szukać nowych dróg pracy z dziećmi, rozwijać swoje kompetencje i umiejętności w obszarze oceniania kształtującego, empatycznej komunikacji i relacji bez kar i nagród.

 

Aktualnie poszukujemy nauczyciela:

  •  języka hiszpańskiego

Od września 2019 podejmiemy współpracę z nauczycielami:

  • historii
  • geografii
  • techniki
  • informatyki
  • fizyki
  • chemii

 

Zapraszamy do kontaktu:       mozaika.bialystok@gmail.com  , tel. 669 096 406 (Magda Polak)