NASZ ZESPÓŁ

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Renata Kołpaczewska – wych I

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i koordynatorką oceniania kształtującego (OK). Jestem pasjonatką i propagatorką globalnej edukacji, autorką bloga „Edukacja z pomysłem” i mamą Kornelki. Chwytam wszystko, nie tylko dzień i nieustannie uczę się czegoś nowego. Kocham muzykę, gram na ukulele, uwielbiam gotować i przebywać blisko natury. Jestem obserwatorką, empatycznie podchodzę do drugiego człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w warszawskich placówkach, towarzysząc dzieciom w uczeniu się na różnych etapach edukacyjnych, w tym jako dyrektorka żłobka. Praca nauczycielki daje mi wiele satysfakcji, a każdy dzień w szkole jest inspiracją.

Łukasz Turowski – wych II

W Mozaice jestem przewodnikiem edukacyjnym, czyli nauczycielem w klasach 1-3. Gdybym miał być zwierzęciem, zostałbym kotem. Hoduję owadożerne rośliny. Uwielbiam wielodniowe samotne spływy kajakowe. Kolekcjonuję cytaty. Byłem sanitariuszem w DSK, drwalem w lesie, kamerzystą na koncercie, a “erasmusem” do końca życia. Obecnie sprawdzam się w roli męża.

Marta Makarewicz – wych III

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, towarzyszę i wspieram dzieci w ich edukacyjnej drodze. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielę się również ze studentami jako nauczyciel akademicki Wydziału Nauk o Edukacji UwB. W teorii i praktyce zgłębiam nurty edukacji alternatywnej, interesuję się problematyką motywacji wewnętrznej i edukacją twórczą. Poza wykształceniem z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz animacji kultury z arteterapią, posiadam dyplom z florystyki i wieloletnie doświadczenie w branży fotograficznej. Wolne chwile spędzam w hamaku.

Anna Druć – język angielski

W Mozaice uczę języka angielskiego w klasach I-III. Mam tytuł magistra filologii angielskiej. Pracowałam jako ratowniczka i instruktorka wodna w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiam pływać i podróżować.

PRZEDMIOTOWCY

Irena Walo – język hiszpański, wych V

Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej i ekonomii. Fascynuje mnie język hiszpański oraz kultura krajów hiszpańskojęzycznych. Ponadto interesuję się rozwojem ludzkiej świadomości. Uwielbiam medytować i przebywać wśród natury. Jestem ogrodniczką amatorką.

Ula Adamska – język polski, wych VI-VII

W Mozaice uczę języka polskiego i jestem wychowawczynią, którą uwielbiam być! Przepadam za małymi roślinami, kolorem różowym, filmami Alfreda Hitchcocka. Do pracy jeżdżę rowerem, jestem zwolenniczką hasła: „rower – na listę leków refundowanych”. Skończyłam filologię polską, jestem historykiem literatury ze specjalizacją edytorską. Podczas studiów wiele czasu poświęciłam na wyjazdy konferencyjne na Litwę, Białoruś, Ukrainę, tę część Europy kocham całym sercem. Część wakacji i ferii spędzam z młodzieżą na obozach rekreacyjno-sportowych jako opiekunka.

Anna Daszuta – przyroda, geografia, biologia

Jestem nauczycielką przedmiotów związanych z naturą. Nauczałam także w warszawskiej szkole przedmiotu “Science” w języku angielskim. Uwielbiam kontakt z przyrodą, obserwować organizmy w ich naturalnym środowisku. 

Aneta Janczewska – matematyka, technika

Już jako dziecko chciałam być nauczycielką. Nauczam matematyki i fizyki oraz techniki. Los pozwolił mi też pełnić funkcję dyrektorki w szkole podstawowej. Kieruję się zasadą “chcieć to móc”, w związku z czym jestem przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Gibach i prezeską Stowarzyszenia Lokalna Edukacja Społeczna w Gibach. Napędzają mnie wyzwania, podkręca szukanie rozwiązań na spełnienie marzeń. Mam otwartość by dzielić się umiejętnościami i doświadczeniem. Jestem żoną i mamą.

Agnieszka Milewska – plastyka

Tam, gdzie jest sztuka, czuję się jak u siebie. Byłam tamburmajorką w Orkiestrze Dętej, grałam w amatorskim teatrze pantomimicznym, śpiewałam i grałam na gitarze w zespole rockowym, uczyłam się śpiewu białego. Maluję, rysuję, fotografuję i tworzę coś z niczego. Kocham sport: pływanie, rower i jogę. Pracowałam w białostockich galeriach sztuki: Sleńdzińskich i Arsenał, a także w Akademii Nikona. Nade wszystko uwielbiam przebywać blisko natury i podróżować, z czego czerpię moc inspiracji.

Paweł Kukliński – wychowanie fizyczne

W Mozaice jestem nauczycielem wychowania fizycznego. Uwielbiam jeździć na nartach i grać w tenisa. Na co dzień jestem trenerem lekkiej atletyki. Od 15 lat jeżdżę na kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży jako kierownik i instruktor sportów różnych. Pracowałem w Zespole Szkół nr 2 w Białymstoku, a obecnie pracuję również na Politechnice Białostockiej.

Jarek Młynarczyk – etyka

W Mozaice zajmuję się nauczaniem etyki. Wielką przyjemność sprawiają mi piesze wycieczki w górach. Jestem filozofem, właśnie w trakcie studiów doktoranckich z tej dziedziny i dyplomowanym barmanem. Wielu rzeczy w życiu spróbowałem i potrafię więcej, niż się niektórym wydaje.

Grażka Malinowska – informatyka

W Mozaice uczę informatyki. Lubię jeździć rowerem. Jestem nauczycielką już od dekady, oraz technikiem odzieżowym w krawiectwie lekkim.  Kiedyś pracowałam w handlu i telemarketingu. Teraz pracuję w bibliotece, uczę dzieci programowania w Scratchu, szycia, technik pamięciowych i szybkiego czytania.

Gabriela Chilińska – chemia

W Mozaice uczę chemii. Uwielbiam taniec, podróże i skoki ze spadochronu. Pracuję również w przedszkolu z niepełnosprawnymi dziećmi jako pedagog specjalny. Kiedyś byłam dyspozytorką TAXI i opiekunką w żłobku.

Kinga Szmigulska – muzyka

W Mozaice zapraszam dzieci do świata muzyki, dźwięków i gry na instrumentach. Od małej fascynowały mnie orkiestry i praca w zespole. A że marzenia się spełniają, od 15 lat jestem solistką orkiestry Opery i Filharmonii w Białymstoku, gdzie gram na oboju i rożku angielskim. Droga wiodła mnie z Łodzi, przez Kraków, aż na Podlasie, w którym się zakochałam i gdzie postanowiłam zwolnić. Mój syn uświadomił mi jak bardzo pragnę dzielić się muzyką, stąd cykl muzycznych spotkań, który organizowałam pod hasłem „Poranek Młodego Melomana”, a w efekcie praca z dziećmi i młodzieżą. 

Justyna Adamowiczjęzyk angielski

Mam wykształcenie pedagogiczne oraz marketingowe, w związku z czym posiadam umiejętność negocjacji, która bardzo przydaje się podczas lekcji. Prowadziłam własna szkołę języka angielskiego “Gold Fish” oraz szlifowałam swój warsztat pedagoga w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Lubię stawiać sobie nowe cele i do nich dążyć, aż do skutku. W życiu osobistym jestem żoną i mamą dwóch córeczek: Alicji i Lilii. Uwielbiam taniec, teatr, muzykę klasyczna i jazdę konną. Żyję zgodnie z zasadą “Nigdy nie jest za późno aby spełniać swoje marzenia”.

Piotr Rakowicz – historia

W Mozaice uczę historii. Z ciekawostek o mnie, pracowałem naukowo w Czarnobylu, a frajdę sprawia mi eksploracja opuszczonych budynków. Poza tym, że jestem nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, mam stopień magistra socjologii i dyplom technika BHP. Pracowałem z różnymi ludźmi i na różnych stanowiskach, co ująłbym hasłem: „od sellera do nauczyciela”.

ŚWIETLICA

Oliwia Koziołkiewicz – świetlica

W Mozaikowym tandemie, spędzam z dziećmi czas na kreatywnym działaniu oraz na rozmowach i wsparciu. Moje drugie imię to empatia, także do zwierząt. Przekazuję ją dzieciom, aby doświadczały piękna świata wokół nas. Zachwycam się przyrodą i próbuję uchwycić jej piękno w fotograficznym kadrze. Ukończyłam kierunek animacja kultury z arteterapią na UwB i dopełniłam je pedagogiką opiekuńczo – wychowawczą.

Justyna Hutnik – świetlica

W Mozaice pracuję w świetlicy. Przez ostatnie 15 lat zdobywałam doświadczenie (życiowe) poza granicami kraju, aby w końcu odnaleźć swoje miejsce w Białymstoku. Uwielbiam spacery z psem, uważne przyglądnie się otaczającemu nas światu, kocham czytać książki. Z wykształcenia jestem filologiem polskim.

WSPARCIE PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNE

Anna Rogalska – zespół psych-pedag

W Mozaice współtworzę zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą pedagogicznym. Od lat wspieram dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu. Podczas studiów pracowałam jako wolontariuszka w Centrum Terapeutycznym w Czechach, gdzie nauczyłam się m.in. prząść i tkać.

ORGANIZACJA SZKOŁY

Ada Naruk – dyrektorka szkoły

W szkole pełnię funkcję wicedyrektorki, pracuję z kadrą oraz czuwam nad naszym rozwojem. Mam tytuł doktora językoznawstwa francuskiego, przez wiele lat wykładałam na wyższych uczelniach w Polsce i we Francji. Mój konik to komunikacji opartej na empatii. Mam certyfikat trenerki przy Familylab International, jestem absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga i mediatorką używającą narzędzi NVC. Lubię las.

Gosia Kijak – zastępczyni dyrektorki, przewodnicząca Fundacji Gra w Klasy

W Mozaice czuwam nad sprawami kadrowymi i organizacyjnymi, zajmuję się PR-em i przestrzenią. Jestem przewodniczącą Fundacji Gra w Klasy, organu prowadzącego szkołę. Uwielbiam rośliny, robię czapki na szydełku i jeżdżę motocyklem. Z wykształcenia jestem architektką, menadżerką III-go sektora, trenerką, coachem, pedagożką i… mam odznakę skoczka spadochronowego. Byłam redaktorką w miesięczniku Architektura Murator, prowadziłam Stowarzyszenie Kobieteria. Przez pierwsze trzy lata istnienia Mozaiki, pełniłam funkcję jej dyrektorki. Jestem jedną z założycielek Szkoły (obok Magdy Polak, Ady Naruk i Kasi Reduty).

Magda Polak – zastępczyni dyrektorki

Jestem obecnie w czasie spoczynku, przez prawie dwa lata pełniłam funkcję dyrektorki szkoły. Lubię długie spacery z psem po lesie, podlaski slow life, rowerowe wyprawy i kuchnię mojego męża. Z wykształcenia jestem nauczycielką angielskiego. Jako wolontariuszka uczyłam angielskiego uchodźców, jako mama prowadziłam Klub Mam, byłam współzałożycielką i pierwszą dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Paprotka w Białymstoku i wreszcie – współzałożycielką Mozaiki, której pozostaję wierna całym sercem.

Anna Mikołajczuk – sekretariat

Wspieram kadrę kierowniczą i grono pedagogiczne Mozaiki w ich misji edukacyjnej. Największą przyjemność sprawia mi budowanie więzi międzyludzkich w dobrej atmosferze, okraszonych dawką dobrego humoru. Marzył mi się mundur funkcjonariuszki Służby Celnej, więc ukończyłam studia w tym zakresie (WSAP i UwB). Talent negocjatorki i zdolności organizacyjne realizowałam w pracy na rzecz jednej z fundacji charytatywnych. Jestem fanką romantycznych książek i filmów o miłości. Podejmuję wyzwania kulinarne, by tak ujawnić swą „rogatą duszę”. Mój ulubione kolory to błękit morza i zieleń wiosennej trawy.

Anna Wrona – kadry i finanse

W Szkole i Fundacji zajmuję się sprawami kadrowymi i finansowymi. Faktury mają dla mnie niepowtarzalny zapach. Ukończyłam studia w Olsztynie w zakresie administracji w szkole. Wiele lat pracowałam w kadrach i finansach w pizzerii. Jestem mamą nastoletniego syna i dwóch małych córeczek.

Asia Kijak-Rajca – PR i przestrzeń

W Mozaice zajmuję się identyfikacją wizualną, PR-em i aranżacją wnętrz. Gdy nie jestem w szkole projektuję wnętrza. Uczyłam w studium podyplomowym na kierunku „dekorator”.  Spędziłam dwa lata w Irlandii gdzie tworzyłam architektoniczne modele budynków. Ukończyłam studium organizacji reklamy. Jestem architektką (mgr inż.) oraz absolwentką malarstwa i rysunku na łódzkiej ASP. Mam także patent żeglarski!  Jestem m.in. autorką logo SP 9 i logo Szkoły Mozaika.