NASZ ZESPÓŁ

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

Marta Makarewicz – wych I

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, towarzyszę i wspieram dzieci w ich edukacyjnej drodze. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzielę się również ze studentami jako nauczyciel akademicki Wydziału Nauk o Edukacji UwB. W teorii i praktyce zgłębiam nurty edukacji alternatywnej, interesuję się problematyką motywacji wewnętrznej i edukacją twórczą. Poza wykształceniem z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz animacji kultury z arteterapią, posiadam dyplom z florystyki i wieloletnie doświadczenie w branży fotograficznej. Wolne chwile spędzam w hamaku.

Renata Kołpaczewska – wych II

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i koordynatorką oceniania kształtującego (OK). Jestem pasjonatką i propagatorką globalnej edukacji, autorką bloga „Edukacja z pomysłem” i mamą Kornelki. Chwytam wszystko, nie tylko dzień i nieustannie uczę się czegoś nowego. Kocham muzykę, gram na ukulele, uwielbiam gotować i przebywać blisko natury. Jestem obserwatorką, empatycznie podchodzę do drugiego człowieka. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w warszawskich placówkach, towarzysząc dzieciom w uczeniu się na różnych etapach edukacyjnych, w tym jako dyrektorka żłobka. Praca nauczycielki daje mi wiele satysfakcji, a każdy dzień w szkole jest inspiracją.

Łukasz Turowski – wych III

W Mozaice jestem przewodnikiem edukacyjnym, czyli nauczycielem w klasach 1-3. Gdybym miał być zwierzęciem, zostałbym kotem. Hoduję owadożerne rośliny. Uwielbiam wielodniowe samotne spływy kajakowe. Kolekcjonuję cytaty. Byłem sanitariuszem w DSK, drwalem w lesie, kamerzystą na koncercie, a “erasmusem” do końca życia. Obecnie sprawdzam się w roli męża.

Anna Druć – język angielski, wych IV

W Mozaice uczę języka angielskiego w klasach I-III. Mam tytuł magistra filologii angielskiej. Pracowałam jako ratowniczka i instruktorka wodna w Stanach Zjednoczonych. Uwielbiam pływać i podróżować.

Justyna Hutnik – współorganizująca II, świetlica

W Mozaice pracuję z dzieciakami i wychowawczynią w klasie drugiej oraz wspieram pracę świetlicy. Przez wiele lat zdobywałam doświadczenie (życiowe) poza granicami kraju, aby w końcu odnaleźć swoje miejsce w Białymstoku. Uwielbiam spacery z psem, uważne przyglądnie się otaczającemu nas światu, kocham czytać książki. Z wykształcenia jestem filologiem polskim.

PRZEDMIOTOWCY

Justyna Adamowiczj. angielski, wych V

Mam wykształcenie pedagogiczne oraz marketingowe, w związku z czym posiadam umiejętność negocjacji, która bardzo przydaje się podczas lekcji. Prowadziłam własna szkołę języka angielskiego “Gold Fish” oraz szlifowałam swój warsztat pedagoga w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Lubię stawiać sobie nowe cele i do nich dążyć, aż do skutku. W życiu osobistym jestem żoną i mamą dwóch córeczek: Alicji i Lilii. Uwielbiam taniec, teatr, muzykę klasyczna i jazdę konną. Żyję zgodnie z zasadą “Nigdy nie jest za późno aby spełniać swoje marzenia”.

Damian Marculewicz – historia

W Mozaice zajmuję się nauczaniem historii. 

Paulina Biryło – język polski, wych VI

W Mozaice uczę języka polskiego, jestem absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku, ukończyłam specjalność promocji miasta i regionu. Mam za sobą doświadczenie w pracy z obcokrajowcami. Jestem miłośniczką włoskiej kuchni, zapaloną cukierniczką amatorką, od niedawna domową sushimasterką. Mama, żona i właścicielka psa. Fanka jesieni, herbaty, dobrej książki i koca. Zbieraczka magnesów na lodówkę i wspomnień z podróży. Zafascynowana człowiekiem.

Ewa Klepacka – matematyka

W Mozaice uczę matematyki. 

Anna Daszuta – przyroda, geografia, biologia

Jestem nauczycielką przedmiotów związanych z naturą. Nauczałam także w warszawskiej szkole przedmiotu “Science” w języku angielskim. Uwielbiam kontakt z przyrodą, obserwować organizmy w ich naturalnym środowisku.

Kinga Szmigulska – muzyka

W Mozaice zapraszam dzieci do świata muzyki, dźwięków i gry na instrumentach. Od małej fascynowały mnie orkiestry i praca w zespole. A że marzenia się spełniają, od 15 lat jestem solistką orkiestry Opery i Filharmonii w Białymstoku, gdzie gram na oboju i rożku angielskim. Droga wiodła mnie z Łodzi, przez Kraków, aż na Podlasie, w którym się zakochałam i gdzie postanowiłam zwolnić. Mój syn uświadomił mi jak bardzo pragnę dzielić się muzyką, stąd cykl muzycznych spotkań, który organizowałam pod hasłem „Poranek Młodego Melomana”, a w efekcie praca z dziećmi i młodzieżą. 

Agnieszka Milewska – plastyka

Tam, gdzie jest sztuka, czuję się jak u siebie. Byłam tamburmajorką w Orkiestrze Dętej, grałam w amatorskim teatrze pantomimicznym, śpiewałam i grałam na gitarze w zespole rockowym, uczyłam się śpiewu białego. Maluję, rysuję, fotografuję i tworzę coś z niczego. Kocham sport: pływanie, rower i jogę. Pracowałam w białostockich galeriach sztuki: Sleńdzińskich i Arsenał, a także w Akademii Nikona. Nade wszystko uwielbiam przebywać blisko natury i podróżować, z czego czerpię moc inspiracji.

Emilia Samojluk-Szatyłowicz – język hiszpański

W Mozaice uczę hiszpańskiego, a sama uczę się go nieustannie już przez jakieś pół życia. Jestem absolwentką III LO w Białymstoku. Ukończyłam klasę dwujęzyczną z językiem hiszpańskim właśnie. Posiadam certyfikat językowy DELE oraz tytuł magistra filologii rosyjskiej. W wolnych chwilach tworzę: firanki, breloczki, torebki- wszystko techniką makramy. Oprócz tego uwielbiam dalmatyńczyki.

Tomasz Puczyński – wychowanie fizyczne

W Mozaice prowadzę lekcje wychowania fizycznego. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Od ponad 10 lat związany jestem ze sportami walki, trenuję brazylijskie jiu-jitsu. W sezonach letnich uczę windsurfingu, a w sezonach zimowych narciarstwa zjazdowego. Poza nauką w szkole prowadzę własną działalność związana ze sportem: Akademię Multi-Sport, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Grażka Malinowska – informatyka

W Mozaice uczę informatyki. Lubię jeździć rowerem. Jestem nauczycielką już od dekady, oraz technikiem odzieżowym w krawiectwie lekkim.  Kiedyś pracowałam w handlu i telemarketingu. Teraz pracuję w bibliotece, uczę dzieci programowania w Scratchu, szycia, technik pamięciowych i szybkiego czytania.

Ewa Borowska – technika

W Mozaice zajmuję się rozwijaniem zdolności technicznych naszych uczniów i uczennic. Uwielbiam majsterkować, urządzać wnętrza. W wolnym czasie rozwijam swoje pasje wykorzystując różnego rodzaju techniki dekoracyjne: decouoage, quilling, millefiori. Czasem nawet coś uszyję do przytulania. A kiedy nadarzy się okazja bywam na torach wyścigowych. Z zawodu jestem filologiem rosyjskim.

ŚWIETLICA

Anna Słomczyńska – świetlica, współorganizująca

W Mozaice spędzam z dziećmi czas na kreatywnym działaniu oraz na rozmowach i wsparciu. Asystuję także dzieciom, które najbardziej potrzebują uwagi. Z wykształcenia jestem nauczycielką plastyki, a prywatnie mamą trzech wspaniałych córek. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi w świetlicy i w przedszkolu. Jestem osobą empatyczną i cierpliwą i potrafiąca słuchać co sprzyja tworzeniu fajnej relacji z dziećmi. Moją pasją jest rękodzieło, uwielbiam wszelkie robótki ręczne, lubię uczyć się nowych rzeczy i dzielić się swoimi umiejętnościami z dziećmi. Najlepszy odpoczynek to spacer, najlepiej jak jest bardzo długi.

Monika Samojło

W Mozaice pełnię funkcję akceleratora cząstek – przyspieszam czas. Sprawiam, by dzieci zatracały się w zabawie, pracach twórczych i artystycznych. Razem bawimy się, debatujemy, tworzymy. Razem kreujemy przyjazną wszystkim atmosferę w mozaikowej świetlicy. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i pedagogiem resocjalizacyjnym. W przeszłości miałam okazję pracować z uchodźcami, być specjalistą ds. PR w jednej z agencji interaktywnych czy spikerką w lokalnym radiu. Uwielbiam podróże, ale boję się latać samolotem. Chęć poznania nowego jest jednak silniejsza i pozwoliła mi dotrzeć aż na Hawaje. Z trzema przesiadkami i lataniem wątpliwej jakości awionetkami! W wolnych chwilach śpię. Boję się manekinów. Mówcie mi Świetliczka!

WSPARCIE PEDAGOGICZNO-PSYCHOLOGICZNE

Anna Rogalska – pedagog specjalna 

W Mozaice współtworzę zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jestem pedagogiem specjalnym i terapeutą pedagogicznym. Od lat wspieram dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu. Podczas studiów pracowałam jako wolontariuszka w Centrum Terapeutycznym w Czechach, gdzie nauczyłam się m.in. prząść i tkać.

Sandra Kadłubowska – psycholog szkolna

Jestem psycholożką oraz nauczycielką akademicką na Wydziale Nauk o Edukacji UwB. Zdobywałam doświadczenie zawodowe także jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i oligofrenopedagożka. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na nowatorskie rozwiązania służące wszechstronnemu rozwojowi uczniów i uczennic. Potrafię dostrzec piękno w codzienności i każdym człowieku. Jestem żoną fanatyka Jagiellonii, mamą pogodnej Basi, właścicielką wspaniałego spaniela, miłośniczką Tatr i włoskich wycieczek.

Paulina Jabłońska – terapeutka zajęciowa

W Mozaice pełnię funkcję terapeutki zajęciowej. Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracuję również jako nauczycielka w przedszkolu terapeutycznym. Prowadzę zajęcia z Sensoplastyki, są to rozwojowe zajęcia plastyczne, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci i młodzieży. Lubię swoją pracę, ponieważ daje mi ona wielką satysfakcję, wyzwala radość i uśmiech na mojej twarzy. W pracy z dzieckiem, kieruję się jego dobrem. Dążę do wszechstronnego rozwoju. W wolnym czasie uwielbiam jeździć na rolkach oraz podróżować.

ORGANIZACJA SZKOŁY

Ada Naruk – dyrektorka szkoły

W szkole pełnię funkcję wicedyrektorki, pracuję z kadrą oraz czuwam nad naszym rozwojem. Mam tytuł doktora językoznawstwa francuskiego, przez wiele lat wykładałam na wyższych uczelniach w Polsce i we Francji. Mój konik to komunikacji opartej na empatii. Mam certyfikat trenerki przy Familylab International, jestem absolwentką studiów Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga i mediatorką używającą narzędzi NVC. Lubię las.

Gosia Kijak – zastępczyni dyrektorki, przewodnicząca Fundacji Gra w Klasy

W Mozaice czuwam nad sprawami kadrowymi i organizacyjnymi, zajmuję się PR-em i przestrzenią. Jestem przewodniczącą Fundacji Gra w Klasy, organu prowadzącego szkołę. Uwielbiam rośliny, robię czapki na szydełku i jeżdżę motocyklem. Z wykształcenia jestem architektką, menadżerką III-go sektora, trenerką, coachem, pedagożką i… mam odznakę skoczka spadochronowego. Byłam redaktorką w miesięczniku Architektura Murator, prowadziłam Stowarzyszenie Kobieteria. Przez pierwsze trzy lata istnienia Mozaiki, pełniłam funkcję jej dyrektorki. Jestem jedną z założycielek Szkoły (obok Magdy Polak, Ady Naruk i Kasi Reduty).

Magda Polak – zastępczyni dyrektorki

Jestem obecnie w czasie spoczynku, przez prawie dwa lata pełniłam funkcję dyrektorki szkoły. Lubię długie spacery z psem po lesie, podlaski slow life, rowerowe wyprawy i kuchnię mojego męża. Z wykształcenia jestem nauczycielką angielskiego. Jako wolontariuszka uczyłam angielskiego uchodźców, jako mama prowadziłam Klub Mam, byłam współzałożycielką i pierwszą dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Paprotka w Białymstoku i wreszcie – współzałożycielką Mozaiki, której pozostaję wierna całym sercem.

Anna Mikołajczuk – sekretariat

Wspieram kadrę kierowniczą i grono pedagogiczne Mozaiki w ich misji edukacyjnej. Największą przyjemność sprawia mi budowanie więzi międzyludzkich w dobrej atmosferze, okraszonych dawką dobrego humoru. Marzył mi się mundur funkcjonariuszki Służby Celnej, więc ukończyłam studia w tym zakresie (WSAP i UwB). Talent negocjatorki i zdolności organizacyjne realizowałam w pracy na rzecz jednej z fundacji charytatywnych. Jestem fanką romantycznych książek i filmów o miłości. Podejmuję wyzwania kulinarne, by tak ujawnić swą „rogatą duszę”. Mój ulubione kolory to błękit morza i zieleń wiosennej trawy.

Anna Wrona – kadry i finanse

W Szkole i Fundacji zajmuję się sprawami kadrowymi i finansowymi. Faktury mają dla mnie niepowtarzalny zapach. Ukończyłam studia w Olsztynie w zakresie administracji w szkole. Wiele lat pracowałam w kadrach i finansach w pizzerii. Jestem mamą nastoletniego syna i dwóch małych córeczek.

Asia Kijak-Rajca – PR i przestrzeń

W Mozaice zajmuję się identyfikacją wizualną, PR-em i aranżacją wnętrz. Gdy nie jestem w szkole projektuję wnętrza. Uczyłam w studium podyplomowym na kierunku „dekorator”.  Spędziłam dwa lata w Irlandii gdzie tworzyłam architektoniczne modele budynków. Ukończyłam studium organizacji reklamy. Jestem architektką (mgr inż.) oraz absolwentką malarstwa i rysunku na łódzkiej ASP. Mam także patent żeglarski!  Jestem m.in. autorką logo SP 9 i logo Szkoły Mozaika.